Halı bakımı ve temizliği nasıl yapılmalı - Edremit İda Halı Yıkama Fabrikası - 0266 372 12 40
Halı bakımı ve temizliği nasıl yapılmalı

HALI BAKIMI

Hiçbir halı tam anlamıyla leke tutmaz özellikte değildir. Kirlenme ve lekelenme birbirinden farklı etkilerdir. Zamanla kullanıma bağlı olarak her türlü halı kirlenir. Lekelenme yerel bir etkidir. Lekeleyici maddenin özelliğine bağlı farklı sonuçlar gösterir. Uygun temizleyici madde ve yöntemle bazı lekelerden kurtulmak mümkündür. Bazı lekeler ise kalıcı olabilir

Direkt güneş ışığına maruz kalan halılarda renk deformasyonu görülür. Bunun için zaman zaman halının yönü değiştirilmelidir.

HALI TEMİZLİĞİ

Halıya yapılan düzenli bakım, sıkışmış kirlerden aşınmayı, kir ve lekelerin görünürlüğünü minimize eder. Günlük hayatın sürdüğü ortamlarda düzenli ve sık olarak halıları elektrikli süpürge ile vakumlamak kirlerin halıya yapışmasını önlemede en uygun yoldur. Acil durumlar için evde leke sökücüler bulundurulabilir. Leke sökücü yoksa, kağıt havlu ile dökülen madde halı yüzeyinden emdirilmelidir.

En düzenli temizlik yöntemleri uygulansa da yüzde yüz temizlik sağlanamaz. En etkili halı temizleme yöntemi, döner fırçalı halı yıkama makinaları ve halı şampuanı ile halının temizlenmesidir. Halı temizliğinde uzman bir kuruluş olan İDA HALI YIKAMA yardım istemek en uygun yöntemdir.Sosyal Medya: